معرفی محصول

یونیت کمپرسور گراسو

توضيح فارسي : سیستم سرمازا در موقعی مورد استفاده قرار می گیرد که درجه حرارت محوطه ای و یا جنسی را بخواهیم از درجه حرارت محیط پائین تر بیاوریم و یا اینکه در یک درجه حرارت معین نگاه داریم این عمل پایین آوردن درجه حرارت و یا ثابت نگاه داشتن آن با عمل تبخیر در سیستم سرمازا ایجاد می شود . در سیستم سرمازا از تبخیر یک مایع سرمازا استفاده می شود که فشار آن به طور مصنوعی پایین آورده شده است . حرارت لازم برای تبخیر مایع سرمازا از محیط اطراف و یا از جنسی که می خواهیم درجه حرارتش را پائین بیاوریم گرفته می شود .
عمل کمپرسور در این سیستم پائین آوردن فشار محوطه تبخیر با مکش مداوم بخار تبخیر شده از محوطه تبخیر می باشد. بنابراین اگر اسم این ماشین را پمپ مکنده میگذاشتن مناسب تر بود . انتخاب اسم کمپرسور شاید باین علت باشد که این ماشین بخار یا گازهایی را که مکیده است دومرتبه متراکم نموده و درجه حرارت آن را به حد زیادی بالا می برد . تراکم گاز یا بخار یا بالا رفتن درجه حرارت آن امکان تبدیل گاز یا بخار را به مایع در درجه حرارت محیط میدهد و این عمل در یک کندانسور هوائی یا آبی انجام می شود . مایعی که به این ترتیب به دست می آید دو مرتبه به تبخیر کننده فرستاده می شود تا دو مرتبه در آنجا تبخیر شود . در خط انتقال مایع از کندانسور به تبخیر کننده تنظیم کننده مایع نصب می شود تا مقدار مایع مبردی که به تبخیر کننده فرستاده می شود بحد مورد نیاز باشد .
کار صحیح کمپرسور بستگی به کار مرتب و صحیح سایر وسائل موجود تاسیسات دارد . مثلا اگر در موقع نصب سایر وسائل کثافت و مواد اضافی وارد سیستم بشوند کار کمپرسور دچار اشکال خواهد شد. بنابراین در صورت بروز عیب در کمپرسور لازم است که به دنبال علت در سایر وسائل گشت و یا انکه کم و یا زیادی مقدار مایع مبرد در سیستم را کنترل نمود.
بنابراین داشتن دستورالعمل کاربرد تاسیسات مهم است تا در صورت بروز اشکالی در سیستم قبل از اینکه اشکال سبب از کار افتادن تمام تاسیسات بشود در رفع آن اقدام فوری نمود.

___________________________________________________________________________________________________________

-شرکت دنا صنعت سرما مجری در صنعت برودت و نصب انواع ماشین آلات و تجهیزات برودتی


-------------------------------------------------------------
-اصطلاحات فني رايج در چيلر جذبي
ژنراتور
ژنراتور معمولاً در محفظه بالايي چيلرهاي جذبي قرار داشته و وظيفه تغليظ محلول ليتيوم برومايد رقيق و جدا سازي آب مبرد را بر عهده دارد.
جذب کننده
جذب کننده معمولاً در پوسته پاييني چيلرهاي جذبي قرار داشته و وظيفه جذب بخار مبرد توليد شده در محفظه اواپراتور را بر عهده دارد.

اواپراتور
اواپراتور معمولاً در پوسته پايين چيلرهاي جذبي قرار مي گيرد. مايع مبرد در اواپراتور به لحاظ فشار پايين محفظه (خلأ نسبي) تبخير شده و باعث کاهش درجه حرارت آب سرد تهويه درون لوله هاي اواپراتور مي گردد.
کندانسور
کندانسور معمولاً در پوسته هاي بالايي چيلرهاي جذبي واقع شده است و وظيفه تقطير مبرد تبخير شده توسط ژنراتور را بر عهده دارد. بخار مبرد در برخورد با لوله هاي حاصل از آب برج ، تقطير شده و به تشتک اواپراتور سرريز مي شود.
محلول جاذب
اين محلول در سيکل هاي پروژه حاضر محلول ليتيوم برومايد و آب است.
مايع مبرد : در چيلرهاي جذبي پروژه حاضر آب خالص (آب مقطر) مي باشد که به جهت فشار پايين محفظه اواپراتور در اثر تبخير خاصيت خنک کنندگي خواهد داشت.
کريستاليزه شدن
محلول ليتيوم برومايد در غلظت معمولي به صورت مايع است ، ولي چنانچه تغليظ اوليه بيش از حد ادامه يابد حجم بلورهاي ريزي که در آن تشکيل مي شوند ، بزرگتر شده و ممکن است باعث مسدود شدن کامل مسير عبور محلول شود. به اين پديده کريستاليزه شدن گويند.

قيمت ها:

  ریال

اطلاعات بيشتر :

www.denasanatco.com

واحد شمارش :

دستگاه

مايل به سفارش تعداد از اين محصول هستم.

مايل به دريافت اطلاعات بيشتر درباره اين محصول هستم.

نام و نام خانوادگي:

تلفن تماس:

پست الكترونيك:

توضيحات:

جهت ثبت ییام، این کد را وارد کنید :

3349

دنا صنعت سرما | محصول